تبلیغات
"باشگاه میهن" - 5 ویژگی مرورگر اینترنت برای صرفه جویی در وقت
** **

جمعه 13 شهریور 1394

5 ویژگی مرورگر اینترنت برای صرفه جویی در وقت

   نوشته شده توسط: زانا    

مرورگرهای اینترنت به شما امکان جستجو در اینترنت، تماشای عکس ها، گوش دادن به موسیقی و تماشای فیلم ها را می دهند، اما آیا تنها این امکانات برای یک مرورگر کافیست؟ یک مرورگر خوب علاوه بر موارد فوق برای شما امکاناتی مانند حفاظت از اطلاعات خصوصی، ایجاد ظاهری کاربر پسند و ایجاد محدودیت های در نمایش محتوا را برای شما فراهم می کند، شما می توانید مقدار زیادی از وقت گرانبهای خود را با ویژگیهایی مانند جلوگیری از crash (شکست) و جلوگیری از تبلیغات ناخواسته صرفه جویی نمایید. با 5 ویژگی زیر در مرورگرها شما می توانید اتلاف از وقت خود جلوگیری نمایید.
 1. به روزرسانی خودکار

  بکارگیری مرورگری با قابلیت به روزرسانی خودکار در واقع یک نوع آینده نگری است. شاید فکر می کنید ویژگیهای مهم تر از این ویژگی برای مرورگرها وجود دارد اما این ویژگی علاوه بر صرفه جویی در زمان می تواند از استرس شما نیز بکاهد. این ویژگی باعث می شود به روز رسانی های امنیتی به طور خودکار انجام شده و از عواقب بعدی آن جلوگیری شود.همچنین موجب رفع ایرادات نرم افزار به صورت خودکار شده و این موارد خود موجب صرفه جویی در وقت می شود.
 2. مرور زبانه ای

  مرورگری که امکان زبانه (tab) را در خود دارد شما را مستقیما به صفحه باز شده هدایت می کند در حالیکه اگر پنجره های متعدد باز شده باشد برای جابجایی در میان آنها . انتخاب آنها زمان زیادی صرف می شود.علاوه بر این بعضی مرورگرها امکاناتی نظیر کشیدن و رها کردن زبانه ها را برای چیدمان دلخواه آنها فراهم نموده اند که برای دسترسی سریعتر به زبانه ها بسیار مفید است.
 3. اشارات موس

  اشارات موس به حرکاتی از موس گفته می شود که فرمان هایی را اجرا می کند، (مثلا اگر به وسیله موس شکل پیکان رو به بالا را رسم کنیم صفحه به طرف بالا مرور شود) اگر مرورگر شما چنین امکاناتی داشته باشد می توانید کارهایی مانند باز کردن زبانه جدید، بستن زبانه و جستجوی گوگل را به سرعت انجام دهید.
 4. جعبه شن!

  هیچ کس تمایل ندارد در رایانه خود با یدافزارها و سایر تهدیدات سر و کار داشته باشد. جعبه شن یک ابزار امنیتی است که شما را در برابر تهدیدات مخفی در اینترنت محافظت می کند. این امکان در واقع لایه امنیتی دیگری برای جلوگیری از صدمه دیدن و دزدی اطلاعات شما می باشد و از اتلاف وقت برای یافتن و از بین بردن بد افزارها جلوگیری می کند.
 5. سد بالاپر(Pop-up Blocker)

  تبلیغات بالاجهنده ، صفحات ناخواسته ای هستند که با کلیک روی صفحات یا مرور و یا حتی فقط با باز کردن یک صفحه باز می شوند، این صفحات علاوه بر اشغال کردن پهنای باند که خود موجب کاهش سرعت بارگذاری می شود مقداری از وقت کاربر را صرف بستن خود می کتتد.برخی مرورگرها از باز شدن این صفحات جلوگیری می کنند که خود باعث صرفه جویی در زمان می شود.
منبع: کلیک کن


ابزار هدایت به بالای صفحه